Semestr letni 2015

klepsydra BACHTA

Premier Ewa Kopacz w Gliwickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

W czwartek,21 maja br.,pani premier Ewa Kopacz, w czasie wizyty w Gliwicach, w związku z jubileuszem 70-lecia powstania Politechniki Śląskiej, spotkała się także ze słuchaczami Gliwickiego UTW oraz przedstawicielami innych śląskich UTW i organizacji seniorskich.

czytaj więcej

Piknik z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka

 zdjęcia: Izabela Średzińska

 VII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa UTW i Organizacji Senioralnych  „Trzeci Wiek na Start”

Już po raz siódmy 16 maja br. nad Zalewem Mitręga w Łazach zapłonął znicz olimpijski rozpoczynający VII Ogólnopolską Olimpiadę Sportową Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych -„Trzeci Wiek na Start”. W tegorocznej Olimpiadzie uczestniczyło ponad dwa tysiące seniorów,

czytaj więcej

WYCIECZKA PIENINY

W maju studenci naszego Uniwersytetu wybrali się na wycieczkę w Pieniny. Zwiedzili zamek w Nidzicy, ruiny zamku w Czorsztynie, przespacerowali się Wąwozem Homole.

czytaj więcej

WIECZOREK LITERACKI

POEZJA I PROZA

SŁAWOMIRA ŻURAWLOWA

17.04.15 godz. 16:00 (piątek) w „Perełce odbył się wieczorek literacki naszego studenta Sławomira Żurawlowa.

Ppłk mgr Sławomir Żurawlow, były oficer Wojsk Ochrony Pogranicza, absolwent Oficerskiej Szkoły WOP w Kętrzynie, Wydziału Polityczno-Prawnego Akademii Spraw Wewnętrznych w Warszawie, Podyplomowego Studium przy Polskiej Akademii Nauk, Studium Pedagogicznego w Katowicach, student UTW.

czytaj więcej

WERNISAŻ INDYWIDUALNEJ WYSTAWY KRYSTYNY SKANDERBEG-KALITY

16 kwietnia 2015r o godz.16:00 w GCOP Gliwice  ul.Jagielońska 21 odbył się wernisaż wystawy ” Mój świat pasteli” naszej koleżanki DSC07144Krystyny Skanderbeg-Kality . Maluje od 2 lat, pastelami od roku.

czytaj więcej

 

 

Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku wspólnie  z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt pt”Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora”

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i praktycznych umiejętności osób starszych w zakresie bezpiecznego korzystania z różnorodnych produktów finansowych oferowanych przez banki i inne podmioty, z uwzględnieniem podnoszenia kompetencji seniorów w obszarze korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych, które są niezbędne do efektywnego zarządzania finansami osobistymi.

W RAMACH NOWOCZESNYCH FINANSÓW SENIORA PRZEDSTAWICIELE FEDERACJI UTW PRZEPROWADZĄ  NA NASZYM UNIWERSYTECIE WARSZTATY KOMPUTEROWE W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA FINANSAMI

Termin: wtorek, 14.04.2015
Grupa A i B: 10:00-13:00, Grupa C: 13:30-16:30
W każdej grupie po max. 15 osób (decyduje kolejność zgłoszeń)

Zgłoszenia telefonicznie (603-976-172, 32 461-21-45) lub mailowo: utw.gliwice@wp.pl

Niezbędnik finansowy seniora

 

Klepsydra kasprów 2

 

życzą Krystyna Jurczewska-Płońska z Zarządem

II KONGRES  UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU  w WARSZAWIE

30 marca br. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbył się II Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Honorowym gościem był prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką. Kongres organizowany był przez Fundację Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

czytaj więcej

PORANEK SYMFONICZNY NOSPR

29 marca b.r studenci UTW w Gliwicach byli na poranku symfonicznym w  siedzibie NOSPRu w Katowicach, gdzie wysłuchali koncertu, który dyrygował Pierr_Andre Valade.

czytaj więcej

WIECZÓR AUTORSKI PISARKI URSZULI JAKSIK

20 marca br. w COK „Perełka” w Gliwicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Urszulą Jaksik,

autorką książek:

– Sobotnie popołudnie

– Zaułek szczęścia

– Dom nad brzegiem oceanu

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

fot.K.Wojtaszek

czytaj więcej

II OGÓLNOPOLSKA  SENIORIADA

W dniach 2-3 marca w Rabce-Zdrój odbyła się II Ogólnopolska Zimowa Senioriada . Udział w niej wzięło 275 zawodników z 19 uniwersytetów.  W tym roku w Senioriadzie udział wzięły ekipy zagraniczne  z Anglii, Austrii, Francji, Niemiec i Węgier.

czytaj więcejj

Informacje o utwgliwice

Uniwersytet III Wieku w Gliwicach działa przy Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.