Ogłoszenia UTW

Koleżanki i koledzy!

Informujemy , że koncert

12 Tenorów & Gwiazdy

który miał się odbyć w NOSPR  w Katowicach12 w marcu b.r. został ponownie przeniesiony .

Obecnie nowy termin koncertu : 03.01.2021r. 

KOntakt w sprawie koncertu do koleżanki Marii Kaczyńskiej.

—————————————————————————————————————–

Zapraszamy do aktywnego powrotu i uczestniczenia w życiu kulturalnym naszego miasta i rejonu śląskiego. Po tak długim okresie pozostawania w naszych domach umożliwi to nam ponownie spędzanie miło czasu i kultywowanie naszych zainteresowań.

Z dużą radością informować będziemy Państwa o stopniowym uruchamianiu placówek kultury i możliwości udziału w ich działalności.

1.Cinema City Gliwice   – wznowiło działalność – zapraszamy do sal kinowych . Informacja o bieżącym programie:

https://gliwice.repertuary.pl/cinema-city/forum

2. Kino Amok Gliwice – wznawia swoją działalność z dniem 31.07.2020. Informacja o bieżacym programie:

http://amok.gliwice.pl/repertuar

3. Teatr Żelazny w Katowicach – zaprasza do udziału w letnich spektaklach komediowych. Gwarantowana dobra zabawa!

Informacja o bieżącym programie :

Home

4. Filharmonia Śląska w Katowicach – cykl letnich koncertów: ” Usłysz nas w Muzeum Śląskim” – koncerty plenerowe .

Informacja o bieżacym programie:

Repertuar

5. Muzeum w Gliwicach zaprasza na wystawę czasową w Ruinach Teatru Victoria, Aleja Przyjażni 18  w Gliwicach

„Oazy wolności, Nieależny Ruch wystawienniczy w latach 80tych”.

http://muzeum.gliwice.pl/pl/wystawa/oazy-wolnosci-niezalezny-ruch-wystawienniczy-w-latach-80

Dalsze informacje będziemy uzupełniać na bieżąco w miarę ich napływania.

—————————————————————————————————————————————–

UWAGA! wracamy do zajęć:

1. Aerobik i pilates z elementami tańca – prowadzenie Zofia Dąbrowska , tel. 500 041 128 – czwarek godz. 9.00, MDK ul Barlickiego ,

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy  kontakt telefoniczny z prowadzącą.

2.  Tańce klasyczne i latynoamerykańskie – środa , zajęcia w grupach od godz. 9.00 , co godzinę.  MDK ul. Bar;ickiego 3. Prowadzenie Krystyna Siemionka tel. 500 872 818

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy  kontakt telefoniczny z prowadzącą.

—————————————————————————————————————————————–

  •        Lipcowe wydanie gazety „Senior”

Drodzy Seniorzy, zaproszamy Was dziś do lektury  lipcowego numeru Gazety Senior. Po przerwie wywołanej koronawirusem polecamy pogodny, wakacyjny numer, który otwiera rozmowa z Jerzym Skoczylasem. Znajdievie go w poniższym linku.

A gdzie dokładnie teraz dociera Gazeta Senior w wersji drukowanej, sprawdzicie na jej łamach, lista placówek na str. 19.

https://www.gazetasenior.pl/wp-content/uploads/2020/06/Gazeta-Senior-lipiec-2020.pdf

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  • Premiera online spektaklu „UFO” Iwana Wyrypajewa

Spektakl UFO, realizowany w czasach pandemii COVID-19 za pomocą kamer internetowych i prób on-line, składa się z kilku monologów aktorskich opowiadających historie z życia ludzi , którzy doświadczyli kontaktu z UFO i do którego zapraszamy w ramach naszej ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. UFO Iwana Wyrypajewa w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego i Dawida Kozłowskiego odpowiedzialnego za stronę wizualną spektaklu dopełnionego muzyką Michała Kowalczyka- na co dzień skrzypka NOSPR w Katowicach i kompozytora muzyki teatralnej już na naszym kanale YouTube.

spektakl dostępny do 26 czerwca na Youtube

link: https://www.youtube.com/teatrmiejskiwgliwicach/

w Cesenatico – Włochy w terminach  czerwcowych 2020 – odwołane !

Poniżej fragment z pisma z  BUKSA TRAVEL Sp. z o.o.:

„Z uwagi na fakt, że działania organów państwowych Rzeczypospolitej Polskiej nie rozwiązują w całości jakże trudnej i wyjątkowej sytuacji w której aktualnie znaleźliśmy się My – organizatorzy imprez turystycznych, jak i Wy – Nasi Klienci, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą skorzystania z możliwości wyrażenia zgody na otrzymanie vouchera o równowartości kwoty wpłaconej przez Państwa na rzecz realizacji dotychczasowej umowy o imprezę turystyczną i powiększonej o 5 % ww. kwoty, a to w zamian za realizację łączącej nas umowy (w przypadku uznania bezskuteczności rozwiązania o którym mowa powyżej). Voucher ten będą mogli Państwo wykorzystać na poczet realizacji przyszłych imprez turystycznych organizowanych przez BUKSA TRAVEL Sp. z o.o. w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna. W przypadku, gdy voucher zostanie wykorzystany w celu rozliczenia udziału w imprezie turystycznej w terminie 13.06-24.06.2021 o takich samych warunkach jak w/w umowa, cena tej imprezy turystycznej będzie tożsama z ceną za imprezę turystyczną podaną w Państwa umowie!”

Indywidualne decyzje uczestników prosimy zgłaszać do Prezes UTW Krystyny Jurczewskiej Płońskiej.

—————————————————————————————————————————————————————-

Gliwicki GCOP informuje:

Śpiewnik patriotyczny do pobrania na stronie gcop-u!

– ARENA GLIWICE RÓWNIEŻ ZAPRASZA ON-LINE

Sport, muzyka, przedstawienia dla dzieci, zajęcia sportowe, a nawet pokazy tańca i sztuki barmańskiej – a to wszystko bez wychodzenia z domu! Całość nagrań na żywo będzie udostępniana pod szyldem Arena Online na kanale YouTube i naszym profilu na Facebooku

– DLA FANÓW OPERY

Jeśli chcecie posłuchać Jakuba Orlińskiego w nieco innym wykonaniu, niż zwykle na naszych spotkaniach, zachęcamy do wysłuchania utworu Stay Home. Z pozdrowieniami od Pani Lilianny Czajkowskiej J


Niniejszym informujemy, że koncerty:

12 Tenorów & Gwiazdy

który miał się odbyć w NOSPR  w Katowicach12 w marcu b.r. został przeniesiony .

Nowy termin koncertu : 03.01.2021r.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w nowym terminie.


Wielka Gala „75 lat Filharmonii Śląskiej”

Koncert w Spodku w  Katowicach , planowany termin 26.05.2020. Koncert  został przeniesiony.

Nowy termin koncertu: 02.10.2020r.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w nowym terminie. ….


GLIWICKA BAZA WSPARCIA – GCOP informuje!

Wszystkie ręce na pokład – wzajemna pomoc i współpraca pomogą nam w zmierzeniu się z pandemią. Codziennie podejmowane są działania mające zapewnić funkcjonowanie miasta w tym trudnym okresie. Powstało kilka społecznych inicjatyw, dzięki którym wsparcie otrzymują osoby starsze, samotne, kombatanci. Wielu gliwiczan wspiera służbę zdrowia indywidualnie, np. szyjąc maseczki dla szpitali, pogotowia ratunkowego czy przychodni, pomaga również wiele firm dostarczając posiłki dla najbardziej ich potrzebujących, w tym również lekarzy i pielęgniarek.
Firmy, ale również osoby fizyczne, które chcą zaoferować pomoc, mogą to zrobić, wysyłając e-mail na adres: bazawsparcia@um.gliwice.pl lub dzwoniąc pod numer: 32 232 04 77. W wysyłanej wiadomości prosimy o podanie rodzaju wsparcia oraz danych kontaktowych.
Może to być wsparcie materialne (np. środki ochronne, środki do dezynfekcji, higieny osobistej, żywność, sprzęt medyczny, sprzęt komputerowy) lub niematerialne (np. usługi transportowe, e-korepetycje, telefon wsparcia). Wszystko, co pozwoli usprawnić pracę najbardziej obciążonym służbom lub po prostu spowoduje czyjś uśmiech, jest w tej sytuacji nieocenione. Zachęcamy do włączenia się do akcji, a więcej informacji: https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/gliwice-chca-pomagac-powstaje-gliwicka-baza-wsparcia-zglos-sie .

DRODZY STUDENCI!

W załączniku przesyłamy Wam plakat, dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem, który w czytelny sposób przedstawia jak postępować nie tylko podczas kwarantanny, ale także podczas zakupów, załatwiania spraw urzędowych, mówi o wsparciu dla seniorów oraz daje wskazówki jak zachować się w przypadku podejrzenia zachorowania.
Rozpowszechniajcie go w każdy możliwy sposób.
Jednocześnie proszę pamiętać, aby sprawdzać tylko zaufane źródła informacji, które można znaleźć na stronie http://www.gov.pl/koronawirus, a w razie pytań i wątpliwości można dzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia : 800 190 590.
Serdecznie pozdrawiamy 🙂
Podstawowe zasady bezpieczeństwa!.jpg

 

 


#WSPIERAJ SENIORA

Wsparcie dla seniorów – Informacje o działaniach w okresie epidemii koronawirusa.

Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Profilaktyka zdrowotna i bezpieczeństwo, szczególnie osób starszych, są w tym okresie szczególnie ważne, ponieważ seniorzy najciężej przechodzą zakażenie. Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, podejmijmy wspólne działania, włączmy się w podejmowane już inicjatywy.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami: http://senior.gov.pl/aktualnosci/pokaz/475.
Departament Polityki Senioralnej
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
senior.gov.pl

ZOSTAŃ W DOMU I ĆWICZ!

PROPOZYCJA DLA STUDENTÓW!

 
Od poniedziałku do piątku o g. 9.30 będzie na kanale YouTube transmisja na żywo     ” Senior w domu”. Podczas tych transmisji, będą prowadzone zajęcia dla seniorów.
Będziemy ćwiczyć: pamięć, koncentrację, spostrzegawczość. Będą też odpowiadzi na nasze ewentualne pytania.
Zajęcia online dla seniorów to nowość!!!
Nagrania będą  dostępne,cały czas na kanele YouTube w internecie. Można je wykorzystać w dowolnym czasie, całkowicie bezpłatnie. Linki do nagrań poniżej.
Tak, aby nikt z seniorów nie był sam.

 


Moi Kochani Studenci,

Nie pozwólmy, by samotni, schorowani seniorzy zdani byli tylko na siebie!

Róbmy wszystko, aby chronić zdrowie – swoje, swoich bliskich, przyjaciół, sąsiadów, nas wszystkich. Bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa to cel nadrzędny. Nie zapominajmy jednak o osobach starszych, samotnych, potrzebujących wsparcia, albo po prostu – rozmowy. Troszczmy się o siebie nawzajem!

Śląska Rad ds. Seniorów – włączając się w akcję pomocy – uruchamia Telefony Wsparcia dla Seniorów. Członkinie Rady – Janina, Krystyna, Wiesława i Ewa – zapraszają codziennie (godziny podane są poniżej; jeśli ktoś zadzwoni poza tymi godzinami, oddzwonimy), by porozmawiać, pobyć z drugą osobą w ten niecodzienny sposób, ale być może też, by dowiedzieć, gdzie otrzymać wsparcie. Każdy z Subregionów Województwa Śląskiego ma swoją osobę dyżurną, by jak najlepiej wesprzeć dzwoniących Seniorów. Poniżej informacje o dyżurach:

Subregion

Miejscowości

Osoba do kontaktu

Numer telefonu

Godziny

Centralny

Cała aglomeracja śląska

Janina Piwowarczyk

Ewa Kulis

511 287 927

666 031 514

9-17

7-9 oraz

17-22

Północy

Częstochowa, Kłobuck, Myszków i okolice

Ewa Kulisz

666 031 514

9-17

Południowy

Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec i okolice

Wiesława Mizia

796 459 762

9-17

Zachodni

Jastrzębie, Racibórz, Rybnik, Wodzisław, Żory i okolice

Krystyna Jurewicz

501 531 782

15-22

Mam dla Was jeszcze jedną informację, którą otrzymałam za pośrednictwem córki naszej studentki Krysi Deji. Dotyczy ona pomocy jaką mogą nam służyć gliwiccy harcerze. Jeśli potrzebujecie skorzystajcie!

Drodzy koledzy i koleżanki,

Przekazuję Wam wspaniałą wiadomość o akcji pomocowej ze strony naszych lokalnych harcerzy. Z naszej strony proszę przekażcie te informacje dalej, aby dotarły do jak największej liczby potrzebujących!

Dzień dobry,W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, pełnoletni instruktorzy i harcerze naszego Hufca podejmują służbę na rzecz osób, które z obawy o swoje zdrowie wolą pozostać w domach.

W szczególności zależy nam na tym, aby opieką objąć seniorów oraz osoby przebywające na kwarantannie.

Na czym polega nasza służba:

  • robienie zakupów;
  • wyprowadzania psów na spacery;
  • wyrzucanie śmieci;
  • inne drobne sprawunki.

Jeżeli w Waszym otoczeniu oraz/lub w otoczeniu Waszych pracowników i współpracowników są osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy
– bardzo proszę o przekazanie:

numeru telefonu: 605 202 614 (phm. Weronika Maciak – Komendantka Hufca); adresu e-mail: biuro@gliwice.zhp.pl

We wszystkich działaniach pozostajemy w kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
phm. Katarzyna Moskała
Rzecznik Prasowy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej
Tel. +48 504 322 410
http://gliwice.zhp.pl

 


UWAGA!!!

—————————————————————————————————————————————–

Wykłady wtorkowe dla studetów i wolnych słuchaczy UTW zostają zawieszone od dnia 11.03.2020 do odwołania.

Prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie UTW.


Czwartkowe wykłady w ramach Warsztatów Zdrowia zostają zawieszone do odwołania.WAŻNE!

Prosimy o wsparcie na rehabilitację 11-letniej Moniki Smykowskiej – wnuczki naszej studentki Ewy Maziarczyk. Monika 8.02.2019 uległa poważnemu wypadkowi – przeszła kilka operacji i nadal jest w śpiączce. Wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji.

Moniczka.jpg

Pomóc można przekazując

1% podatku na nr KRS 0000270809 Smykowska, 12664

lub dowolną kwotę na   pomagam.pl/MonikaWaleczna

Liczymy na Waszą ofiarność.

Z góry dziękujemy.


W związku z zaistniałą sytuacją dyżury w Perełce są zawieszone do odwołania.


 

22 lutego 2020 r. w Toruniu odbyły się 29 Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Startowało 525 zawodniczek i zawodników.

Gliwiczanie zdobyli 6 medali:

Gamracy Leszek – chód na 3 km – medal brązowy

Dobrzyński Marek – trójskok – medal srebrny

Sowa Alicja – kula – medal srebrny

Sowa Alicja – ciężarek – medal złoty

Okoński Czesław – skok wzwyż – medal srebrny

Okoński Czesław – skok w dal – medal złoty

Chętnych po 50 roku życia zapraszamy na zajęcia (bezpłatne) – skoki, biegi, rzuty, chody z kijkami i bez (tel. 508838618).


 

 
 


SALA WYKŁADOWA UTW GLIWICE

Informujemy, że wykłady będą odbywać się we wtorki o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18 B w Gliwicach w auli B.


Decyzją nadzwyczajnego walnego zebrania, które odbyło się dniu 5.08.2019 r. podniesione zostały składki z 60,00 zł na 80,00 zł za dwa semestry w związku z powstałymi kosztami wynajmu nowego pomieszczenia biurowego oraz innymi niezbędnymi kosztami związanymi z działalnością UTW Gliwice.

Aktualne koszty:

  • 50,00 zł wpisowe 

  • 80,00 zł składka za dwa semestry

  • 2,40 zł składka na federację

  • 132,40 łączna kwota 

Pozdrawiamy!


Bezpłatne porady i informacje

„Bezpieczne finanse seniora”

KONTAKT Z PUNKTEM  INFORMACYJNO–DORADCZYM:
33-300 Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 18
poniedziałek – piątek 9.00-15.00
federacjautw@interia.eu
801 002 170
bezpłatna infolinia – dla połączeń z telefonów stacjonarnych czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00


PUNKT INFORMACYJNO – DORADCZY

„BEZPIECZNE FINANSE SENIORA”

Od dnia 1 grudnia 2013 r. Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim realizuje trzecią edycję projektu „Nowoczesne i bezpieczne finanse seniora”. W ramach tego przedsięwzięcia od dnia 1 stycznia 2014r. kontynuuje swoją działalność Punkt  informacyjno–doradczy dla seniorów pn. „Bezpieczne finanse seniora” – doradcy udzielają tu BEZPŁATNYCH informacji i porad prawnych dotyczących m.in. tego, na co zwrócić szczególną uwagę przy zaciąganiu kredytów, pożyczek i innych zobowiązań, jak interpretować kluczowe zapisy umów pożyczkowych lub związanych z inwestowaniem oszczędności, jak postępować w przypadku grożącej nam niewypłacalności, jak negocjować z bankiem rozłożenie spłaty zadłużenia na raty itp.

Punkt informacyjno–doradczy mieści się w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 18, w związku z faktem, iż punkt będzie dostępny dla wszystkich seniorów – członków UTW w Polsce zasadą jego działania są konsultacje telefoniczne i mailowe.

Mając na uwadze konieczność ułatwienia klientom kontaktu z Punktem uruchomiona została bezpłatna infolinia czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00 – w przypadku braku możliwości niezwłocznego udzielenia porady osoba pełniąca dyżur w biurze projektu będzie zapisywać numer telefonu osoby zainteresowanej tak, aby doradca mógł się z nim skontaktować w późniejszym terminie.

KONTAKT Z PUNKTEM INFORMACYJNO–DORADCZYM:

33-300 Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 18

poniedziałek – piątek 9.00-15.00

federacjautw@interia.eu 

801 002 170

(bezpłatna infolinia – dla połączeń z telefonów stacjonarnych)

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych usług informacyjnych i doradczych!

================================================================